Pękające pięty

Stopy wykonują ciężką pracę za każdym razem gdy stykają się z podłożem, dlatego codziennie pojawiają się na skórze mikropęknięcia. Jeżeli jednak skóra jest słabo nawilżona, staje się sucha i szorstka. Dochodzi wtedy do powstawania zgrubień i pęknięć, które stają się …

main

Stopy wykonują ciężką pracę za każdym razem gdy stykają się z podłożem, dlatego codziennie pojawiają się na skórze mikropęknięcia. Jeżeli jednak skóra jest słabo nawilżona, staje się sucha i szorstka. Dochodzi wtedy do powstawania zgrubień i pęknięć, które stają się widoczne, a z czasem pogłębiają się i mogą sięgać nawet do skóry właściwej. Tworzą się wtedy rany, do których łatwiej wnikają bakterie i wirusy.

Do usunięcia pęknięć potrzebne są środki o specjalnej formule, takie jak kremy zawierające mocznik lub kwas glikolowy. Po mechanicznym usunięciu wierzchniej warstwy naskórka, nałóż na pięty i podeszwy stóp grubszą warstwę takiego kremu, wmasuj go kolistymi ruchami i nałóż na noc skarpety. Po kilku dniach pęknięcia powinny zniknąć.

 

W profilaktyce najważniejsze to nie dopuścić do nadmiernego narastania naskórka. Regularnie używaj tarki-gąbki do stóp (jest delikatniejsza niż metalowe tarki i bardziej higieniczna niż pumeks) i naturalnego peelingu, a na noc stosuj kremy nawilżające i natłuszczające z masłem shea, naturalnymi olejkami i mocznikiem. Aby wspomóc codzienny, naturalny proces odnawiania się naskórka, warto regularnie stosować krem na suche i pękające pięty SheFoot lub krem na popękany pięty extra plus z 30% zawartością mocznika. Zawarte w nich składniki przede wszystkim chronią skórę stóp przed utratą wody i zabezpieczają ją przed wysychaniem i pękaniem.

Polecane produkty

Polecane wpisy

blog
Potliwość stóp

Na stopach znajduje się największe zagęszczenie gruczołów potowych …

przeczytaj
blog
Czas na sandałki – odsłaniamy stopy na wiosnę

Noszenie odkrytego obuwia zobowiązuje – stopy powinny być …

przeczytaj
blog
Domowy pedicure krok po kroku

przeczytaj
blog
Jak rozprawić się z silnie popękanymi piętami?

Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałym …

przeczytaj