Czas na sandałki – odsłaniamy stopy na wiosnę

Noszenie odkrytego obuwia zobowiązuje – stopy powinny być w nienagannym stanie, a często wiosną okazuje się, że po zimie wymagają gruntownego „remontu”.

main

Noszenie odkrytego obuwia zobowiązuje – stopy powinny być w nienagannym stanie, a często wiosną okazuje się, że po zimie wymagają gruntownego „remontu”.

Schowane w zimowych butach i skarpetkach, uciskane, na zmianę przegrzewane i zmarznięte, często miewają zrogowaciały naskórek i pęknięcia na piętach, które mogą sięgać aż do skóry właściwej i powodować  ból przy chodzeniu.

Aby przygotować stopy do sandałów i japonek zacznij od relaksującej kąpieli dla stóp w ciepłej wodzie z mydłem lub solą i dodatkiem aromatycznych olejków. Zmiękcza to naskórek, a sól dodatkowo pomaga zlikwidować obrzęk i uczucie zmęczonych, ciężkich nóg.

Po 10-15 minutach usuń zgrubiały naskórek gruboziarnistą tarką lub pumeksem. Jeżeli skóra na piętach jest popękana, przesuwaj tarkę równolegle do pęknięć, żeby ich nie poszerzać. Następnym krokiem jest zastosowanie naturalnego peelingu, który wygładzi skórę, nawilży ją a ponadto jest doskonałą okazją, żeby zrobić stopom masaż.

Na tak przygotowaną skórę możesz teraz nanieść specjalistyczny kosmetyk – w zależności od problemu możesz wybrać krem przeciw zrogowaceniom, regeneracyjne serum lub krem na suche i popękane pięty. Wmasuj w stopy grubą warstwę kremu, załóż potem bawełniane skarpety i zostaw na całą noc. Po zimie osłabione są także paznokcie, więc rano zastosuj krem kuracja wzmacniająca zawierający składniki odżywiające płytkę paznokci np. elastynę lub płynną keratynę. Już po kilku dniach powinnaś zauważyć różnicę, a po 2-3 tygodniach takich zabiegów stopy będą wspaniale wypielęgnowane i przygotowane na sandałki bądź bose spacery po plaży.

Polecane produkty

Polecane wpisy

blog
Potliwość stóp

Na stopach znajduje się największe zagęszczenie gruczołów potowych …

przeczytaj
blog
Domowy pedicure krok po kroku

przeczytaj
blog
Jak rozprawić się z silnie popękanymi piętami?

Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałym …

przeczytaj
blog
Jak właściwe dobrać obuwie?

Wykonanie dobrego damskiego obuwia to prawdziwa sztuka, ale …

przeczytaj