Domowy pedicure krok po kroku

main
  1. Wymocz stopy przez 7 minut w letniej wodzie z solą lub odrobiną płynu do kąpieli lub delikatnego mydła. Dłuższa kąpiel niepotrzebnie rozpulchnia skórę i sprzyja jej przesuszeniu. Kilka kropli olejku dodatkowo podziała relaksująco.
  2. Tarką/pilnikiem z papierem ściernym usuń zgrubiałą skórę na piętach, palcach i podeszwach. Specjaliści odradzają tarki metalowe, gdyż łatwo ranią skórę. Jeżeli twoja skóra jest popękana, prowadź tarkę wzdłuż pęknięć – nigdy odwrotnie, bo powiększysz pęknięcia.
  3. Obetnij paznokcie. Wymoczone są elastyczne, dzięki czemu łatwiej je wymodelować. Suche mogą się kruszyć lub pękać. Inaczej jest z piłowaniem – zaczekaj aż wyschną, inaczej rozwarstwiają się i strzępią. Gdy są jeszcze wilgotne za pomocą patyczka usuń skórki.
  4. Gdy stopy są suche zastosuj pilnik o niższej gradacji lub peeling – wygładzi to skórę i sprawi, że będzie jedwabista w dotyku. Pozwoli to także aktywnym składnikom zawartym w kremach wniknąć w głębsze warstwy naskórka. Po zabiegu jeszcze raz opłucz i osusz stopy.
  5. Ważnym krokiem jest nawilżanie i odżywianie skóry odpowiednim kremem do stóp – dobierz wariant dostosowany do twojej skóry i problemów z jakimi się borykasz. Wmasuj go ruchami kolistymi szczególnie w pięty i miejsca narażone na otarcia przez buty. Jeśli skóra jest przesuszona, warstwa kremu powinna być gruba – owiń wtedy stopy folią i zdejmij ją po godzinie. Nie ścieraj resztek kremu – załóż bawełniane skarpetki.
  6. Jeżeli masz problem z potliwością stóp i brzydkim zapachem dobierz odpowiedni środek zapobiegający tej dolegliwości – dezodorant odświeżający lub antyperspirant.

Polecane produkty

Polecane wpisy

blog
Potliwość stóp

Na stopach znajduje się największe zagęszczenie gruczołów potowych …

przeczytaj
blog
Czas na sandałki – odsłaniamy stopy na wiosnę

Noszenie odkrytego obuwia zobowiązuje – stopy powinny być …

przeczytaj
blog
Jak rozprawić się z silnie popękanymi piętami?

Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałym …

przeczytaj
blog
Jak właściwe dobrać obuwie?

Wykonanie dobrego damskiego obuwia to prawdziwa sztuka, ale …

przeczytaj