Jak rozprawić się z silnie popękanymi piętami?

Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałym naskórku, ale czasami sięgają aż do skóry właściwej. Jeżeli ich nie wyleczymy, będą nie tylko boleć przy chodzeniu, ale pękając dalej mogą nawet zacząć krwawić. Przez takie pęknięcia łatwo wnikają też bakterie, …

main

Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałym naskórku, ale czasami sięgają aż do skóry właściwej. Jeżeli ich nie wyleczymy, będą nie tylko boleć przy chodzeniu, ale pękając dalej mogą nawet zacząć krwawić. Przez takie pęknięcia łatwo wnikają też bakterie, wirusy i grzyby.

Jeżeli Twoje stopy trapione są regularnie przez pęknięcia, potrzebna jest im długotrwała, kompleksowa kuracja, która nie ogranicza się tylko do skóry. Niedożywienie, lub bardzo uboga dieta oraz niedostateczne ilości płynów także wpływają na stan skóry. Staje się ona wtedy podatna na wszelkie uszkodzenia, traci elastyczność i łatwiej pęka. Zacznij więc od uzupełnienia niedoborów witamin (szczególnie witaminy A), pięć razy dziennie jedz warzywa i owoce, organizm nawadniaj regularnie w ciągu dnia wodą mineralną. Zrezygnuj na jakiś czas z chodzenia boso oraz z pończoch i rajstop – zastąp je bawełnianymi skarpetami. Noś pełne buty na niewysokim obcasie.

 

Gdy już zadbasz kompleksowo o swój organizm, zajmij się skórą stóp. Przed każdym zabiegiem pielęgnacyjnym, mocz stopy przez kilka minut w letniej wodzie z dodatkiem soli do stóp, a następnie po osuszeniu usuń z pięt twardy, zrogowaciały naskórek, najlepiej przy pomocy specjalnego urządzenia lub kamiennej tarki. Urządzenie przesuwa się tylko w jednym kierunku – równolegle do pęknięć. Inna technika sprzyja poszerzaniu się szczelin. Przez okres 4-6 tygodni (tyle trwa pełen cykl regeneracji naskórka) regularnie nakładaj na całe stopy grubą warstwę specjalnej maski regenerującej, nawet na pół godziny. Możesz je dodatkowo owinąć cienką folią lub zastosować specjalną skarpetę nasączoną maską, w którą wsuwa się stopę i nosi nawet przez godziny. Aby wzmocnić efekt przed zabiegiem rozetrzyj na suchej skórze pięt zawartość kapsułki z witaminą A+E. Po zakończeniu intensywnego działania maski, zetrzyj nie wchłoniętą pozostałość preparatu chusteczką lub papierowym ręcznikiem- nie myj stóp – od razu nałóż skarpetki. Powtarzaj taki zabieg co kilka dni przez okres kilku tygodni, w połączeniu ze specjalnym kremem na popękane pięty i odpowiednią dietą, Twoja skóra stóp będzie jak nowa.

Polecane produkty

Polecane wpisy

blog
Potliwość stóp

Na stopach znajduje się największe zagęszczenie gruczołów potowych …

przeczytaj
blog
Czas na sandałki – odsłaniamy stopy na wiosnę

Noszenie odkrytego obuwia zobowiązuje – stopy powinny być …

przeczytaj
blog
Domowy pedicure krok po kroku

przeczytaj
blog
Jak właściwe dobrać obuwie?

Wykonanie dobrego damskiego obuwia to prawdziwa sztuka, ale …

przeczytaj